Aktualności
I Etap IV Ogólnopolskiego turnieju All-Chemicznego PDF Drukuj Email

  

Dnia 10 marca 2018 roku na Wydziale Chemii UMCS odbył się I etap IV Ogólnopolskiego Turnieju All-Chemicznego.

IV Ogólnopolski Turniej All-Chemiczny
Przypomnijmy, że jest to dwuetapowy turniej, w którym udział biorą trzyosobowe drużyny. Etap I, eliminacje (10 marca 2018), obejmuje konkurencję teoretyczną oraz konkurencję plakatową, etap II, finał (8 czerwca 2018), to konkurencja laboratoryjna dla ośmiu drużyn, które w etapie pierwszym zdobyły najwięcej punktów. Celem Turnieju jest rozwijanie i stymulowanie aktywności naukowej młodzieży uzdolnionej, przełamanie niechęci do nauk ścisłych, uzupełnienie i pogłębienie wiedzy chemicznej oraz wykorzystanie jej w praktyce przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, popularyzacja zainteresowań naukami chemicznymi oraz podejmowanie i prowadzenie zespołowych prac badawczych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że od bieżącego roku szkolnego laureaci Ogólnopolskiego Turnieju All-Chemicznego otrzymają nagrodę specjalną, którą jest indeks na dowolną specjalność realizowaną przez Wydział Chemii UMCS.

 

Więcej…
 
Dni otwarte wydziału zamiejscowego UMCS PDF Drukuj Email

 

 

  

Koło Naukowe Alkahest wzięło udział w dniach otwartych Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach, które odbyły się 2 marca. Nasi studenci w składzie: Karolina Gąsior, Anna Kiczor i Maciej Świtka, zaprezentowali następujące doświadczenia: -dwubarwny redoks -koktajl Shreka -wstrząśnięte nie zmieszane -mały głód -węże faraona (w wersji niejadowitej) -dżin z kolby Poniżej trochę zdjęć z pokazów
 
Więcej…
 
III Ogólnopolski Turniej All-chemiczny

 Image and video hosting by TinyPic 

Z przyjemnością informujemy, iż w tym roku szkolnym 2016/2017 odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego. W tym roku jest to specjalna edycja z okazji Jubileuszu 150 urodzin Marii Curie-Skłodowskiej.
Wkrótce na stronie Turnieju pojawią się wszystkie informacje dotyczące organizacji III-ego Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego.
Zapraszamy do udziału! 
 

 

 

Więcej…
 
,,Kolorowo, wybuchowe-spotkanie z chemią dla każdego"

 Image and video hosting by TinyPic

17 czerwca wraz z Chemicznym Kołem Naukowym "Wodór" z UP ze wsparciem Wolontariatu Studenckiego "Projektor" zorganizowaliśmy pokazy chemiczne pt: "Kolorowo, wybuchowo - spotkania z chemią dla każdego".  Jak sama nazwa wskazuje gościliśmy nie tylko dzieci, czy uczniów, ale i dorosłych, a nawet studentów. Co prawda na początku chemia kolorowa robiła wrażenie głównie na dzieciach, ale gdy zaczęły się doświadczenia z chemii wybuchowej, to rozkręcili się wszyscy i bardzo chętnie zgłaszali się, gdy potrzebowaliśmy ochotników. Mamy nadzieję, że pokazy tego typu będą początkiem nowej drogi do odkrywania jak bardzo ciekawą dziedziną nauki jest chemia.
 
 

 

Więcej…
 
Finał II Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego

Image and video hosting by TinyPic

 W dniu 03.06.2016r. odbył się finał II-go Ogólnopolskiego Turnieju All- chemicznego.
Chęć udziału w pierwszym etapie zgłosiło 41 drużyn, które musiały się zmierzyć z arkuszem zadaniowym, a także przygotować postery naukowe oceniane podczas konkurencji plakatowej. 8 najlepszych drużyn zakwalifikowało się do finału Turnieju podczas którego rywalizowały w konkurencji laboratoryjnej. Ich zadaniem było między innymi rozpoznanie różnych substancji chemicznych, zmierzyli się także zagadnieniami dotyczącymi chemii analitycznej. Przede wszystkim jednak wyzwaniem była organizacja pracy drużynowej w warunkach rywalizacji naukowej.

 

 

 

Więcej…
 
Pokazy w Gminnym Przedszkolu w Kurowie

Image and video hosting by TinyPic

Pierwsze pokazy z wsparciem Fundacji Rozwoju Wolontariatu odbyły się w Gminnym Przedszkolu w Kurowie. W maju wolontariusze starali się zainteresować dzieci chemią podczas trzech spotkań w trakcie których pokazali im  „kolorową chemię” , następnie „chemię wybuchową”,  a na końcu tzw. „chemię z życia wziętą” . Pomimo młodego wieku uczestników pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci czynnie i ochoczo brały udział w przygotowywaniu najbezpieczniejszych doświadczeń. Mamy nadzieje, że spotkanie z chemią będzie początkiem ich "naukowej kariery" w przyszłości ;)

 

 

 

Więcej…
 
Dzień Kariery z Unilevel

 Image and video hosting by TinyPic

 14 marca na Wydziale Chemii odbyło sie spotkanie z przedstawicielkami Unilever. Wydarzenie było podzielone na:

- część wykładową z sesją Q&A, podczas której każdy mógł zadawać pytania dotyczące działalności firmy i planowaniu własnego rozwoju,

- część warsztatową obejmującą grę logistyczna. 

 

 

 

 

Więcej…
 
I etap II Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego

 Image and video hosting by TinyPic 

 W dniu 12 marca 2016 r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w Budynku Duża Chemia, odbył się I etap II Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego. Chęć uczestnictwa w II ogólnopolskiej edycji Turnieju zgłosiło aż 41 3-osobowych drużyn. Turniej uroczyście otwarła Pani Prorektor ds. Studenckich, prof. sztuk muz. Urszula Bobryk. Uczestników przywitały również Prodziekan Wydziału Chemii UMCS, dr hab. Anna Deryło-Marczewska, prof. UMCS oraz Przewodnicząca Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego, dr hab. Jolanta narkiewicz-Michałek, prof. UMCS.

 

 

 

Więcej…
 
Drzwi Otwarte UMCS
 

 Image and video hosting by TinyPic

W dniu 11 marca 2016 r. nasze Koło wzięło udział w drzwiach otwartych UMCS. Przez cały dzień prezentowaliśmy się w dwóch miejscach. Na naszym Wydziale na "Dużej Chemii" wystawiliśmy stoisko promocyjne. Uczniowie szkół średnich mogli zobaczyć podstawowe pokazy chemiczne w wykonaniu członków naszego Koła oraz dowiedzieć się jak wygląda studiowanie na naszym Wydziale.

 

 

 

Więcej…
 
Spotkanie z firmą Unilever

 Image and video hosting by TinyPic

W czwartek 18.02 odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy Unilever – Anną Dąbrowską nota bene byłą prezes naszego Koła. Podczas wspólnych rozmów dowiedzieliśmy się wiele na temat działalności korporacji, możliwości odbywania praktyk i staży na terenie Polski, a także za granicą.

Nawiązanie współpracy z międzynarodową korporacją otwiera drzwi do kariery wszystkim studentom UMCS-u !
 
 

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4